KOSGEB ile başaranlar(Teknolojik Çamaşırhane kurdu)

Ana Sayfa > Blog

KOSGEB ile başaranlar(Teknolojik Çamaşırhane kurdu)

Türkiye’de girişimciler ve yeni iş kurmak isteyenler için en önemli kurum olan KOSGEB aracılığı ile iş fikirlerini hayata geçirip yeni bir iş kuran binlerce girişimci var. Türkiye’de bu potansiyeli kullanarak birçok girişimci ise kısa sürede kendi işinin sahibi olmayı başardı.

Yaklaşık bundan 1 yıl önce Manisa’nın Turgutlu ilçesinde yaşayan Ela Evrim Bektaş, Manisa ve İzmir bölgesinin en çok aranan “Doruk Laundry” isimli çamaşırhane işletmesini KOSGEB’den almış olduğu Yeni Girişimci Desteği ile kurdu.

Çoğunlukla gıda firmalarına hizmet veren işletme, hijyenik koşulları en üst seviyede tutmaya çalışıyor. Fabrikaların bünyesinde bulundurduğu, personel kıyafetleri, masa örtüleri, önlükler, temizlik malzemeleri, işçi tulumları, vb. ürünlerini, 7 gün 24 saat, firmanın isteklerine ve çalışma saatlerine uyum sağlayacak şekilde temizleyip, ulaşım ağı sayesinde tam zamanında yetiştiriyor.

“KOSGEB’in destekleri ve katkıları sayesinde işletme sahibi oldum. KOSGEB’e çok teşekkür ediyorum.”

Girişimci Ela Evrim Bektaş, KOSGEB’in destekleri ve katkıları sayesinde işletme sahibi olduğunu belirterek, “Bir gün kendi işimi kurmayı planlıyordum. Bunun ilk adımı KOSGEB oldu. KOSGEB’e başvurdum ve hibeden yararlanarak gerekli olan makine ve teçhizatlarımı aldım ve işletmemi kurdum. Daha sonra işlerim yolunda gitmeye başlayınca KOSGEB’in geri ödemeli desteğine başvurarak işlerimi biraz daha büyüttüm. Birazda aile desteği ile işlerimi yürütmeye devam ettim.” dedi.