Kosgeb Basamaklarını Birlikte Çıkalım.. İlk Basamak'' Girişimcilik Belgesi''

Ana Sayfa > Hizmetler

Kosgeb Basamaklarını Birlikte Çıkalım.. İlk Basamak'' Girişimcilik Belgesi''

    KOSGEB; Küçük ve orta ölçekli işletmeleri geliştirme ve destekleme idaresi başkanlığına  12 Nisan 1990 yılında 3624 sayılı yasa ile kurulan bu birim,  bilim, sanayi ve teknoloji bakanlığına bağlı olarak faaliyet göstermektedir.

    Hemen hemen her insan kendi iş yerini açmak ve kendi işinde patron olmak hayallerini kurar. Bu hayallerini gerçeğe dönüştürebilmesi içinde paraya ihtiyacının olduğunu ve bu parayı nereden bulacağının arayışı içine girer. Eş ve dosttan istenemeyen bu parayı kim verir düşüncesi oluştuğunda ise devreye KOSGEB girer. Burada KOSGEB’in asıl amacı olan; kişilere maddi açıdan destek olma, ülke ekonomisine faydası olması sebebi ile belirli miktarlarda karşılıksız veya uzun vadeli ödeme şekilleri ile maddi destek vermeye başlamaktadır. Peki, sadece yeni iş yeri açanlar mı bu destekten yararlanıyor? Sorusunun cevabı elbette hayır olacaktır. İş yerini büyütmek isteyenlerde bu destekten şartlarının uyması halinde yararlanabilir.

   KOSGEB girişimcilik desteği alabilmek için öncelikli olarak KOSGEB girişimcilik belgesine sahip olmanız gerekmektedir. KOSGEB işletmesini büyütmek isteyenlerin finansal destek alacakları bir kuruluştur. Şartların uyması halinde işletmeler için gereken, belirli miktarda karşılıksız yardım veya uzun vadeli düşük faizli ödeme şekilleri ile bu fırsattan yararlanma olanakları oluşmaktadır. Ayrıca yeni bir iş yeri açmak isteyenlerde bu kurumun şartlarını yerine getirmek sureti ile bu destekten yararlanma fırsatı yakalamış olacaktır.

   Girişimcilik belgesi, bu fırsatı yakalamanın ilk basamağıdır. Şuan online da verilen belgenin alınması hususunda size yardımcı olmak üzere buradayız. Bize ulaşın. 0554 763 63 39